Την Παρασκευή 26 Απριλίου 2024 και ώρα 11:10 π.μ., στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου, επί της οδού Αναστασιάδη 1, θα πραγματοποιηθεί ανοικτή ενημερωτική εκδήλωση με θέμα τη διαχείριση των βιοαποβλήτων στο Δήμο Αγρινίου.  Η εκδήλωση εντάσσεται στο πλαίσιο δράσεων ευαισθητοποίησης και δημοσιότητας του κοινού μέσω του ΕΣΠΑ 2014-2020.  Η εκδήλωση στοχεύει στην ενημέρωση και ευαισθητοποίηση σχετικά με τις πρακτικές διαχείρισης των βιοαποβλήτων και τη χρήση των καφέ κάδων.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

11.00 π.μ. ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ

• Γεώργιος Παπαναστασίου, Δήμαρχος Αγρινίου

• Χρήστος Γούλας, Αντιδήμαρχος Καθαριότητας και Ανακύκλωσης